Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za listopad
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
Wysoka, zasłuzona pozycja gry Flashback! Co do żabki, to ja jestem za tym, by zrobiono złoty odlew super żaby i wystawiono na aukcji :) Pewnie poszłaby za niebagatelne pieniądze. The Settlers grą wszechczasów na Ami, aż się prosi by Blue Byte pomyślał o wydaniu kontynuacji na Amigę. Gdyby wiedzieli, że ich gra uplasowała się tak wysoko! Brawa dla redakcji za prowadzenie tej listy, lista mimo, że czołówka pozostaje ta sama i tylko od czasu do czasu widzimy inne tytuły na topie, to obrazuje po prostu jak gracze widzą prawdziwy Top 10 na Amigę.

Ostatnia edycja: 02.12.10 10:03:13
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Minniat, post #1

by zrobiono złoty odlew super żaby


odlew to jedno, ale znajdz mi szmaciana maskotke, musialem w tym celu adpotowac kermita i wmawiac synowi, ze to superfrog
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Minniat, post #1

Zaglosowalem w wiekszosci na polskie gry ;P a zabie sie dostalo po zadku ;P
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
Tym razem też zagłosowałem, ale znowu lipa. :( Setllersi, Superfrog i Dune 2 będą na tej liście do końca świata chyba. A gdzie Hired Guns? Świetna i fenomenalnie wydana gra? Gdzie Locomotion? Grrr... That suxx!

Ostatnia edycja: 02.12.10 12:15:21
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
No pieknie Chaos Engine i Shadow Of The Beast 3 w pierwszej dziesiatce ! Gratuluje ! Golden Axe tez wysoko .. duzo z bratanica w to gram OK
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
Kolejny nic nie znaczący Top10. Może wzorem z Top Secret należałoby wprowadzić listę shitów, gdzie znalazłyby się gry, na które tak głosujecie bez opamiętania. Bo wątpie, aby ktoś faktycznie grał w settlersów czy superfroga. Można sobie pyknąć na dwie minuty i nic ponadto.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #6

A co Twoim zdaniem należy zrobić, aby Top 10 nabrało znaczenia?
Moim zdaniem mailman odwala kawał porządnej roboty. To ludzie głosują i to oni wybierają Top 10, Top 100, Top 1000.
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #6

A może chciałbyś żebyśmy głosowali na pecetowe gry które będą działać na x1000? :P
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Sir_Lucas, post #7

@Sir_lucas: To kolejne wyniki i kolejne narzekania tego usera. Robić swoje i ignorować (odpowiedni skrypt jest przecież ;)) to najlepsze rozwiązanie bo jemu nie przetłumaczysz.

Odnośnie głosowania - bardzo rzadko głosuję na superfroga, na settlersów w ogóle, najwięcej chyba na Cannon Fodder z tych okupujących najczęściej pierwszą 10. Tyle narzekań że non stop te same gry ale to przecież od nas zależy które zdobędą wyższe miejsca :D

Ostatnia edycja: 02.12.10 12:39:07
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Deftronic/..., post #4

Ja też zagłosowałem. Bez bicia przyznam się najwyżej wpisałem Slam Tilt, ale też przezemnie przegrał on z The Settlers, ponieważ też wysoko na niego zagłosowałem.

No to co? Mamy nowych rywali - Slam Tilt i Chaos Engine. Do boju! :)
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
Ja tam czekam, aż UFO osiągnie szczyt ;)
Piękna gra, klimat niesamowity a jak się zacznie grać to nie można skończyć :P
Dzisiaj za jednym zamachem 1xsmall 3xlarge 1xvery large i terror :D a ja z samolotów skyranger i 2 intercepty :(
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #6

Bo wątpie, aby ktoś faktycznie grał w settlersów czy superfroga.


prawda, nie grywam tak namietnie jak drzewniej bywalo - wtedy to jeszcze byly hiciory, ale moj syn to nie gra, po prostu katuje tego superfroga prawie na okraglo i czasami razem pokatujemy chaos engine..., wiec w tym sensie glosuje nie tylko sam za siebie, a do settlersow z Amigi zostal mi tylko sentyment, bo bardziej podoba mi sie II z PC DOS(teraz to tylko DosBox)

W sumie to ciekawe ilu tak naprawde gra jeszcze w oldskulowe gierki dluzej niz piec minut:). Osobiscie bardziej wole od oldskulowych gierek puscic sobie oldskulowe demko :)
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
dwie osoby próbowaly zafalszować wyniki glosujac wielokrotnie

Pewnie jedna z tych osob bylem ja. Przyznaje sie bez bicia. Ale spowodowane to bylo tym ze po wyslaniu formularza, skrypt potraktowal mnie jakbym rozsylal spam. Rozmawialem na ircu o tym problemie z Grxem.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
Na pewno jest dużo osób co się zagrywa w stare gierki dłużej niż 5 minut. Ja do UFO jak nie mam co najmniej godzinki wolnej to nie opłaca się siąść. W Superfroga to już można tylko 5 minut pograć aczkolwiek Ci co grają na pewno poświęcają jej więcej :)
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Doman89, post #14

Desert Strike Level 2 zajmuje mi ok 1.5 h dziennie (a i tak przegrywam)
W super froga gra zona na A500 (zamek)

Ostatnia edycja: 02.12.10 13:21:43
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
Może być. Chociaż frog w pierwszej trójce mi się nie podoba. :/ A na Chaos Engine zdaje się sam głosowałem wysoko. Obrałem taktykę zepchnięcia froga: najwięcej dostają gry będące na liście za frogiem.
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Phibrizzo, post #13

Nie, to nie byłeś ty. Poza tym, jesteś w stanie odróżnić gdy ktoś się pomylił lub coś się wydarzyło na linii wypełniający formularz-serwer od ewidentnej próby kantu. Odkąd pamiętam, zdarzyło się to po raz pierwszy na taką skalę. Do tej pory były jakieś pojedyncze incydenty, które były po prostu unieważniane. Tym razem jednak dwie osoby przeszły same siebie.
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@mailman, post #17

Ciekawe kto śmiał próbować takimi haniebnymi metodami wywindować swoich faworytów...
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #18

Ktokolwiek chciał - nie udało się :) Pod koniec miesiąca zrobię to co zrobiłem w listopadzie - ponamawiam znajomych żeby głosowali. I sam też zagłosuję :)
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #6

Nie troluj człowieku. Niedawno znalazłem w sieci zintegrowane w jeden plik WinUAE+WDHload+Setlers - na lapku z XP odpaliłem i po nocach gram już w drugą misję ok, racja
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Deftronic/..., post #4

A gdzie Hired Guns? Świetna i fenomenalnie wydana gra?

Ode mnie ten szpil jak zwykle dostaje 8 pkt.
Agh...Breathless spadł na 17 miejsce :/

Ostatnia edycja: 02.12.10 14:57:48
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@MikeN, post #20

Cudownie, aż strach pomyśleć co będzie jak odkryjesz Call of Duty, Battlefield Bad Company, Bioshock czy R.U.S.E.
ale to pewnie będzie za jakieś...20 lat ?
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #22

tych gier moze dla mnie nie byc na Amidze ..
nie moj target ;-]
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #22

Cudownie, aż strach pomyśleć co będzie jak odkryjesz Call of Duty

Nie wiem jak Ty,(Ty z dużej litery - wciąż mam szacunek do osoby którą cytuje) ale ja potrafię pograć (jeśli znajdę tylko czas)we Wings a chwilę później w Fallout: New Vegas. I w obie gierki gra mi się bardzo fajnie mimo iż dzieli je jakieś 23 lata różnicy w wydaniu.
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@mailman, post #17

Na 95 % byłem przekonany, że nie zaliczysz ;)
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@waldiamiga, post #24

Ależ Kolego, ja KOCHAM retro ! Nie tylko amigowe, ale pecetowe jak i konsolowe. Tylko patrząc na listę Top10, odnoszę wrażenie, że osoby głosujące wcale nie grają w te gry z pierwszej dziesiątki tylko głosują z przyzwyczajenia.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
a ja sprzedałem ps2 i kupiłem na allegro cd32 ,nowe gierki nigdy mnie nie pociągały (no chyba że wychodzą na Ami ;))a retro uwielbiam. Z żoną całą noc potrafimy grać w wormsy i lemingi . A 2 razy w miesiacu mam wolne i gramy z kumplem całą noc na Ami i to najlepiej w gierki z dyskietek z wachlowaniem zeby było zabawniej:) Another World rulez
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #26

Cocon na pewno masz po czesco racje znajda sie takie osoby
ja glosuje w to co gram ;-] i mysle ze tak powinno byc
dobrze by bylo dodac wartosc statystyczna ilu ludzi zaglosowalo na dany tytul .. bo wieksza wartosc dla mnie mial by super frog na ktorego zaglosuje 30 osob dajac 1 pkt ..niz 3 kolesi po 10 ..
i w ten desen powinna byc grupowana lista gier top ten Amiga
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@HOŁDYS, post #28

dobrze by bylo dodac wartosc statystyczna ilu ludzi zaglosowalo na dany tytul .. bo wieksza wartosc dla mnie mial by super frog na ktorego zaglosuje 30 osob dajac 1 pkt ..niz 3 kolesi po 10 ..
i w ten desen powinna byc grupowana lista gier top ten Amiga


O, ja mam pomysła! Proponuję wyliczać średnią na podstawie liczby głosów i zebranych punktów. Np.:
- na Settlersów głosuje 10 osób dając mu 10 i 2 osoby dając 9
- na Turricana II głosuje 10 osób dając po 10 i 6 osób po 3
- na Superfroga głosują 4 osoby dając mu 1
- na Body Blows 1 osoba daje 4

średnia dla Settlersów: (10 * 10 + 2 * 9) / 12 = 9,8(3)
średnia dla Turricana II : (10 * 10 + 6 * 3) / 16 = 7,375
średnia dla Superfroga: (4 * 1) / 4 = 1
średnia dla Body Blows: (1 * 4) / 1 = 4

I te średnie przedstawiać w Top10. To by miało chyba większy sens... W ten sposób każda ocena mogłaby nie tylko podnieść wynik jakiejś grze, ale i opuścić ją w rankingu. :)

-EDIT-
Chociaż... po przemyśleniu... tak do końca miarodajne to to by nie było, bo ktoś mógłby dać 10 jakiejś mało znanej grze i wtedy z wynikiem 10 znalazłaby się na pierwszej pozycji. :P Niemniej obok zawsze można by podawać liczbę oddanych głosów... Albo ustalić jakąś granicę, np. że gra dostawałaby się na listę dopiero gdy zagłosuje na nią 5 osób...
Albo po prostu podawać tą średnią koło każdego tytułu na liście takiej, jaka jest teraz.

Ostatnia edycja: 02.12.10 23:04:57
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@cacodemon666, post #22

Nie odkryję, bo mnie nie interesują strzelanki, itp. Dla Twojej wiadomości, trolu, Amigę 1200+HD kupiłem w lipcu 98, a w grudniu tego samego roku starsza siostra kupiła PC AMD K6-II 3DNow 350MHZ 64MB Ram VooDooRush + modem 34kb. Jakby nie patrzeć, to PC miażdżył sprzętowo moją A1200. Na Ami niektóre gry musiałem odpalać bez Workbenacha, wklepując komendy w DOSie, a w tym samym czasie na PC grałem w NFS 3 Hot Pursuit. Więc nie myśl, że nie miałem dostępu do topowych gierek. Po prostu nie wszyscy mają tak zryte mózgi, że muszą grać w śłitaśnie wyglądające gierki. Zamiast Twoich wygładzonych FPSów, itp. wolę SlamTilta, World of Goo, FreeCol, OTTD.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem